Spódnica z koła ma same zalety: porządnie się kręci, ładnie się układa i prosto się szyje. Warto uszyć taką dziecku, na pewno będzie zadowolone. Dzisiaj zamieszczam tutorial pokazujący jak szybko można uszyć spódnicę z koła. Spódniczka z koła Spódniczka z koła Spódniczka z koła

tutorial
  • Wyliczamy promień wg wzoru z poniższego zdjęcia, gdzie “ot” jest obwodem talii. Mając wyliczony promień rysujemy łuk, który stanowi 1/4 obwodu naszej spódniczki.

Spódniczka z koła

  • Poniżej narysowanego łuku rysujemy łuk równoległy w odległości równej długości spódniczki jaką chcemy uzyskać. Powstałą “ćwiartkę” wycinamy (powinna wyglądać jak na zdjęciu poniżej). Wybrany materiał (ja wybrałam dość grubą dzianinę w gwiazdki) składamy na pół (prawą stroną do środka) i jeszcze raz na pół. Przygotowany wykrój przypinamy do złożonego materiału (brzegi wykroju muszą się zejść z brzegami złożonego materiału), odrysowujemy i wycinamy.

Spódniczka z koła

  • Po rozłożeniu otrzymujemy wykrojoną spódniczkę z koła. Teraz mamy kilka możliwych opcji wykończenia naszej spódniczki. Mi zależało żeby dół spódniczki był wykończony overlockiem (bez podwijania) dlatego rozcięłam w jednym miejscu materiał, żeby łatwiej przeszyć overlockiem i następnie zszyłam to co rozcięłam. Można ten etap pominąć i na przykład obrębić zygzakiem na zwykłej maszynie i podwinąć.

Spódniczka z koła

  • Mamy już dół wykończony (możecie przyjrzeć się zdjęciom na początku wpisu), zostało nam wykończenie góry. Wybrałam do tego szeroką gumę, którą przycięłam na “oko” przymierzając do innych spódniczek Julki. Zszyłam kilkukrotnie końce gumy.
  • Powstały okrąg z gumy przypięłam równomiernie w czterech miejscach do góry spódniczki, tak aby brzeg gumy pokrywał się z brzegiem materiału. Przeszyłam na maszynie ściegiem prostym mocno naciągając przy tym gumę. Po przeszyciu wywijamy gumę do góry i mamy gotową spódniczkę 🙂

Zostaw komentarz