Z tych samych materiałów co wykorzystałam do jednorożca, teraz uszyłam etui na laptopa. Wszystko  zaczęło się od tego, że szukałam w sklepach stacjonarnych takiego pokrowca, który nie byłby czarny i który pasowałby rozmiarem do mojego laptopa. Do tego fajnie by było, gdyby nie kosztował majątku. Jedynie w sklepach internetowych znalazłam kilka etui, które były ładne i tanie, ale nie mam wtedy gwarancji, że rozmiar będzie dobry (mimo podanych wymiarów) i że materiał z którego są wykonane nie śmierdzi (co ma często miejsce przy tanich chińskich wyrobach). Zwrotów nie brałam pod uwagę, bo nie chciało mi się w to bawić. Niestety moje poszukiwania zakończyły się marnie i postanowiłam, że uszyję etui na laptopa sama i z takich materiałów które mi się podobają.

Zewnętrzną część etui uszyłam z tkaniny bawełnianej, natomiast wewnętrzną z białego polaru. Do zapięcia wykorzystałam resztkę czarnej taśmy rzepowej. Do uszycia etui wykorzystałam tutorial z tej strony. Na stronie znajdziemy sporo instrukcji do szycia, ale nie tylko. Są tam również np. małe świąteczne projekciki, które można wykonać wspólnie z dzieckiem (nie tylko na maszynie).

KILKA UWAG
  • Przy szyciu starałam się bardzo mocno trzymać podanych wyliczeń i etui na laptopa wyszło idealne, jeśli chodzi o rozmiar, ale gdybym pomyliła się gdzieś o kilka milimetrów mogłoby być już za ciasne. Dlatego warto podczas szycia kilka razy przymierzyć do naszego laptopa.
  • W oryginalne do zapięcia wykorzystana jest napa plastikowa. Wydaje mi się, że w trakcie użytkowania laptop mógłby się porysować w torebce od napy przy obijaniu o inne rzeczy. Taśma rzepowa jest zdecydowanie delikatniejsza.
  • Jeden krótszy bok jest nieosłonięty (poza paskiem do zapięcia). Warto o tym pomyśleć przed ewentualnym uszyciem. Mi to nie przeszkadza, bo i tak laptopa będę wkładała do torebki dłuższym bokiem i krótszy bok będzie się opierał o bok torebki. Można zamiast wąskiego zapięcia uszyć dużo szerszy pasek, który zakryłby większość laptopa.

Etui na laptop

Etui na laptop

Etui na laptop

Etui na laptop

Etui na laptop

Zostaw komentarz